wtorek, 28 kwietnia 2015

Tekst o kursach językowych

Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź angielski wejherowo

O grupach językowych

Napiszę teraz parę słów o grupach językowych. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu nauki języka obcego. Języki nie rozwijały się w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Często też dana grupa językowa pochodzi od jednego języka, który obecnie jest już martwy. Takim przykładem jest łacina, która dała początek paru współczesnym językom - włoskiemu, rumuńskiemu, hiszpańskiemu i paru innym.


Zanim zapiszesz się na kurs

Jeżeli postanowiliśmy rozpocząć kurs języka obcego, zdecydujmy się na metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie będę pisać o różnych mnemotechnikach. Ostatnio coraz większą popularność zdobywają kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie nie podamy wystarczającej samodyscypliny - kontakt z lektorem motywuje! Ważny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


warto uczyć się języków obcych

Każdy z nas posiada świadomość, że aby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, powinniśmy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie ma znaczenia, czy jesteśmy humanistami, czy też posiadamy wykształcenie techniczne. Tak naprawdę wyjątkowo opłaca się to wszelkiego rodzaju ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki znajomości dodatkowego języka łatwiej będzie nam dostać pracę w Polsce, ale również otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeżeli nie planujemy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


Historia języka polskiego

Interesującym tematem dla badaczy języka - zarówno dla polonistów, jak i dla badaczy zajmujących się językami słowiańskimi, jest związek historyczny naszego ojczystego języka z czeskim. Co może się wydać interesujące dla laika, że we wczesnym średniowieczu języki te niewiele się różniły. Ale rozwój kulturowy Czech w owej epoce, był znacznie szybszy, niż u nas. Związki z chrześcijaństwem zachodnim otwarły Czechom nowe możliwości. Zresztą, wystarczy spacer po stolicy Czech, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.


Grupa językowa, za Wikipedią:

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.

Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.

Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz